Єгипет

 

Географічне положення Єгипту

Арабська Республіка Єгипет знаходиться в північно-східній частині Африки, інша частина держави – Синайський півострів, розташована в Азії. До сьогоднішнього дня збереглось територіальний поділ на Верхній і Нижній Єгипет. У східній частині країни проходить кордон з Ізраїлем, в південній частині – з Суданом, а на заході країна межує з Лівією. Також в країні добре представлені водні ресурси: північна частина Єгипту омивається Середземним морем, східна частина – Червоним морем. Також через Єгипет проходить Суецький канал, який відкрив єгиптянам торгові шляхи в Індійський океан. В країні велика частина території відноситься до пустельним землям (близько 90%). Справжнім східним прикрасою арабської країни можна вважати Лівійську пустелю, яка славиться розкішними пісками – Великим Піщаним морем. На півдні країни, недалеко від кордону з Суданом можна побачити відому Нубійську пустелю. У північній частині Каїра утворюється дельта славно відомого Нілу. Якщо зазирнути в історію, то саме Ніл дав назву сьогоднішнього Єгипту. У стародавні часи грецький народ називав річку «егіптос», звідси і сучасна назва країни. Столицею держави є місто Каїр – найбільше місто Африки, великий мегаполіс країни. Його населення складає більше 18 млн чоловік, це третя частина всього Єгипту.

 

Клімат Єгипту

У більшій частині Єгипту клімат вважається тропічним континентальним, крім північної частини країни, яка омивається Середземним морем. Для туристів тут досить сприятливий клімат, сухе повітря, при якому легко переноситься спека, малохмарно і вкрай рідкісні дощі. Лінія середземноморського узбережжя представлена ​​субтропічним кліматом, на віддалених територіях – тропічний пустельний. Температура повітря в Єгипті опускається тільки з грудня по березень. В середньому, температура взимку становить + 24 ° вдень і + 17 ° вночі. Навесні температура повітря + 27 °, + 29 °. А влітку + 34 °, + 36 °. Температура повітря в піщаній пустелі в зимовий період коливається від мінімальної + 13 °, + 16 ° до максимальної + 23 °, + 25 °. У літній період в цій місцевості можна спостерігати температуру повітря мінімальну + 23 °, + 27 ° і максимальну + 32 °, + 34 °.

 

Релігія в Єгипті

Історично склалося, що в 641г. Єгипет спіткало арабське вторгнення, яке і принесло в країну нову релігію. До цього моменту в Єгипті проповідували християнство. Зараз більшість єгиптян сповідують іслам (90% населення) і близько 10% християн, яких називають коптами (назва походить від грецького назви Єгипту). Вважається, що перші згадування в країні про релігію були, коли св. Марк приніс християнську віру на єгипетські землі з Греції. Першим християнським містом була Олександрія. Переважна більшість мусульман – суніти. Залишається фактом те, що християни прихильніше і ввічливо ставляться до туристів і за відгуками багатьох, навіть в магазині, попросивши про послугу, то що зробить Вам мусульманин за окрему плату, християнин надасть Вам абсолютно безкоштовно. Церкви і мечеті трохи відрізняються від звичних нам споруд, на це вплинули особливості єгипетської архітектури. Також у єгипетських мусульман не прийнято жінкам заходити в храм з покритою головою.

 

 

 

 

Часовий пояс Єгипту

В Єгипті східноєвропейський час (UTC + 02: 00) – відстає від українського часу на 1 годину.

Перехід на літній час здійснюється в останній четвер квітня в 00:00

Перехід на зимовий час здійснюється в останній четвер вересня в 00:00

 

кухня Єгипту

Національна єгипетська кухня дуже різноманітна, тому всі без винятку зможуть знайти собі улюблене єгипетське страви до смаку, як любитель м’ясних ласощів, так і вегетаріанець. Зайшовши в місцевий ресторан, в меню Ви можете побачити такі страви, як в’ялена яловичина з прянощами, баклажани пюре з часником і кунжутом, різні види сирів, шаурму і багато інших ласощів. Для любителів солодощів єгиптяни запропонують вироби з листкового тіста з горіхами і медом, національне блюдо кунафа, халву з фісташками, пастилу і безліч іншого. Така випічка, як тістечка і торти найкраще готується в Олександрії, там знаходяться знатні майстри випічки. Торти готуються зі свіжими фруктами, горіхами, шоколадом і безліччю крему. Окреме місце в єгипетській кулінарії займає риба. Її тут готують різними способами і з пряними спеціями. Страви з риби та морепродуктів в Єгипті подають свіжими і якісними.

Кушарі – національне єгипетське блюдо. Яке готується з вермішелі, рису і томатного соусу. Це основні інгредієнти страви, але найчастіше для варіації смаку додають сочевицю, смажену цибулю, нут і спеції.

Фуль – блюдо готується з бобів або квасолі, заправлених олією спеціями і соком лимона. Єгиптяни їдять часто фуль на сніданок. Страва дуже ситна і для українського туриста буде нагадувати бобову кашу.

Махші – незвичний делікатес для багатьох, але єгиптяни його дуже люблять. Це голуб, фарширований рисом зі спеціями. Для такої страви спеціально вирощують голубів. Подають махші на рисовому подушці з овочами.

Умм-али – родзинка єгипетської випічки. Страву готують з мигдальних горішків, шматочків листкового тіста, родзинок і кокоса. Все це заливають солодким молоком і покривають вершками. Подають запечене блюдо гарячим, подають з фруктами і посипають горіхами.

Кунафа – єгипетська солодкість з з найтоншого тіста. З боку нагадує пташине гніздечко з тонких ниточок. У кунафу додають масло, горіхи, сухофрукти та цукровий сироп.

 

 

 

 

Митні правила Єгипту

Без митної декларації дозволяється ввозити на територію Єгипту предмети особистого користування. Туристи, яким виповнилося 20 років, можуть провозити безмитно спиртні напої – до 1 літра алкоголю і до 2 літрів пива, особи старше 15 років – до 200 сигарет або 50 сигар. Валюту в Єгипет можна ввозити без обмежень, проте суму понад 3000 доларів потрібно задекларувати.

При в’їзді до Єгипту в декларації обов’язково потрібно вказати відеокамери, ювелірні вироби та електронне обладнання. Співробітник митниці записує серійний номер і модель відеокамери, з тим, щоб була можливість її перевірити при виїзді (на фотоапарати дане правило не поширюється). Якщо такого запису не буде, обладнання може бути конфісковано. Якщо відеокамера була втрачена (втрачена або вкрадена), про це необхідно обов’язково заявити в поліцію. Варто також зауважити, що якщо відвідувачі країни планують залишитися в ній на тривалий час, то за обладнання доведеться заплатити мито, яка повертається при виїзді з країни.

Не можна ввозити на територію Єгипту зброю, лікарські засоби, що мають у складі наркотичні речовини, відео та друковані матеріали, що суперечать моральним нормам і нормам ісламу. Особливо варто сказати про наркотики – за ввезення навіть невеликої їх порції передбачено суворе покарання – смертна кара.

Дозволяється вивозити з Єгипту товари на суму до 200 єгипетських фунтів. На вивезення валюти тут існують обмеження – максимум 5000 доларів на одну людину, а ось національну

валюту з країни вивозити забороняється. Також під забороною предмети старовини, тварини і їх опудала, слонова кістка, корали і раковини (навіть якщо ви підібрали їх на березі), представники морської флори і фауни. Якщо щось купувалося в якості сувеніра, потрібно буде пред’явити чек. Порушника даних правил очікує великий штраф.

 

пам’ятки Єгипту

Луксор. Стародавнє місто, що мав раніше назву Фіви. Тут Ви зможете познайомитися з історією Єгипту в археологічному музеї. У Луксорі ви зможете в повній мірі доторкнутися до культури найдавнішої цивілізації. Річки Нілу ділять його на «місто Живих» і «місто мертвих». Західне узбережжя – «місто мертвих» -є унікальний комплекс усипальниць фараонів, іменований Доліної Царів, Долиною Корольов. Східне узбережжя Нілу, «місто живих» являє собою 2 величних храму, Карнаксій і Луксорський. Обидва будови не залишать байдужими жодного туриста. Тут також Ви зможете познайомитися з історією Єгипту в археологічному музеї.

Піраміди Гізи

Безумовно, візитною карткою Єгипту є піраміди в передмісті Єгипту. Найбільші з них піраміда Хеопса, піраміда Хефрена і піраміда Мікеріна. Але не меншою популярністю користується скульптура Великого сфінкса, висіченого із суцільної скелі. Дивлячись на весь комплекс, розумієш, чому Стародавній Єгипет так довго пробув на піку своєї могутності і величі.

Асуанська гребля

Ця пам’ятка з’явилася в Єгипті порівняно недавно. Асуанська гребля-це потужне красиве будова, зведена радянськими інженерами в 1960х роках минулого століття. Завдяки їй Єгипет отримав можливість до активного розвитку і процвітанню. Варто зазначити, що об’єкт знаходиться під суворим наглядом і охороною. Асуанська гребля також є кінцевою точкою круїзу по Нілу.

Рас-Мохаммед.

Рас-Мохамед-прекрасний національний заповідник, що знаходиться неподалік від міста Шарм-Ель-Шейх. Дістатися сюди можна як по суші, так і на яхті. Заповідник відомий своїм неповторним кораловим рифом. Кількість риб, що мешкають в тутешніх водах неймовірний. Через солоних джерел, вода в морі на території заповідника практично вдвічі солоних і має цілющі властивості. Напевно саме тому затоку прозвали «Магічним». На березі рас-Мохаммеда можна поспостерігати за деякими представниками тваринного світу, наприклад газелями чи лисицями, побачити як гніздяться птахи, розглянути найдавніші розломи тектонічних плит. По праву, Рас-Мохаммед, одна з найпопулярніших екскурсій в Єгипті.

Гора Мойсея і монастир Св. Катерини на горі Синай.

Синайські гори-це те, що слід побачити, якщо Ви зупинилися на відпочинок в шарм-ель-Шейху і його околицях. Гора Мойсея знаходиться на півдні Синайського півострова. За переказами саме тут Господь розмовляв з Мойсеєм, а також вручив йому скрижалі з 10 заповідями. Монастир Св. Катерини є древнім грецьким монастирем. Свою назву він отримав завдяки Св. Катерини, мощі якої зберігаються тут на вівтарі. Її стратили через відмову відректися від християнства. У всій Європі св.Катерини шанують як покровительку знань, в честь неї називають навчальні заклади. Таким чином, обидві ці пам’ятки є найбільшим місцем паломництва.

Олександрія

Олександрія-друге за величиною місто Єгипту. Безумовно, асоціюється він з одним з 7 чудес світу, який перебував тут раніше-Фаросский Маяк. На його місці зараз знаходиться форт Кайт-Бей. Сам же маяк був зруйнований в 1375 році під час сильного землетрусу. Сьогодні в Кайт-Бей знаходиться мечеть і морський музей. Для обов’язкового відвідування в Олександрії варто відвідати двір з’їздів Олександрійського університету, палац Монтаза і нову будівлю відроджується бібліотеки, найбільш відомої в античності.

Річка Ніл

Ніл сміливо можна віднести до одних з головних визначних пам’яток Єгипту, адже саме на його берегах давні єгиптяни побудували одну з могутніх цивілізацій старовини. Ніл є найдовшою і за сумісництвом єдиною прісноводної рікою країни. Слідуючи по Нілу від Луксора до Асуана можна побачити неймовірну кількість пам’ятників історії і культури, тому рекомендуємо відвідати круїз по Нілу.

 

Новий Рік в Єгипті

 

Тури до Єгипту від 150 $ / чол

 

ПІДБІР ТУРУ