Екскурсія «Шляхами Потоцьких»

Дата туру: 28.04.2018

Програма туру:

07:30 –  збір групи та виїзд з Черкас.

08:30 –  збір групи та виїзд зі Сміли.

11:00 – орієнтовний час прибуття в м. Тальне. Факультативне відвідування Свято-Петропавлівського храму.

12:00 – огляд палацу Шувалових. Палац Шувалових за архітектурою нагадує невеликий замок. Його і називають мисливським замком. Складається він із двох частин – житлової та господарської. Та частина, що в часи Шувалових була господарською, зводилась у стилі англійських котеджів. А ось житлова частина мала архітектурні риси ренесансних замків Франції. Подібні споруди, часто значно більших розмірів будували у Європі в ХVII — XVIII століттях. На початку ХХ століття такий замок виглядав дещо декоративно, але зараз відвідувачам так не здається. Хоча відвідувачів у мисливському замку буває небагато. В першу чергу тому, що вже не один рік його закрито на дивну реставрацію. В радянські часи у замку розмістили тальнівський сільськогосподарський технікум. А у підвальному приміщенні було відкрито Музей Хліборобства. Але вже у ХХІ столітті і музей і технікум із будинку виселили. Почалася реставрація будівлі.

14:00 – відвідування дендропарку «Софіївка» м. Умань. Один з найбагатших людей XVIII століття граф Фелікс Потоцький вирішив піднести своїй красуні дружині Софії, гречанці за походженням, більш ніж романтичний дар любові — прекрасний парк в місті Умань. Не чаючи  душі в молодій дружині, Потоцький задумує побудувати парк казкової краси, та такий, щоб була в ньому  частинка Еллади – батьківщини Софії: і Єлисейські поля, і дивні рослини, скульптури — словом, все, що розвіяло б в душі коханої тугу за батьківщиною. В «Софійському» парку все, — мальовничі скелі, галасливі водоспади, фонтани, прохолодні гроти, прекрасні статуї, — зроблено заради кохання жінки неземної краси.

Від входу в парк вглиб його йде головна алея, обсаджена з обох сторін віковими каштанами і тополями. Поряд з алеєю тихо дзюрчить р. Кам’янка. Схили долини р. Кам’янки направлені до групи каменів, які називаються Тарпейські скелі. Згідно з переказами в стародавньому Римі так називали стрімку скелю Капітолійського храму, з якого скидали засуджених на смерть.

Головна алея приводить до павільйону Флори — надзвичайно красивої архітектурної споруди з білою колонадою в доісторичному стилі. У просвітах між колонами відкриваються чарівні краєвиди Нижнього ставу, фонтан «Змія» (18 метрів заввишки). Над нижнім ставком нависає Левкадська скеля. Ну а якщо дивитися на Левкадську скелю з боку, вгадується профіль людини, дуже схожого на самого Потоцького. На ній споруджена площадка — Бельведер, а внизу лежить величезна гранітна брила, названа каменем смерті. Брилу цю передбачалося підняти вище Бельведера, але за переказами під час установки вона обрушилася, покалічивши і назавжди поховавши під собою багатьох кріпаків.

З Тарпейської долини, минувши Громовий грот і грот Венери, можна піднятися до Верхнього ставу, в центрі якого насипаний штучний острів Кохання з Рожевим павільйоном. Тут можна помилуватися Амстердамським шлюзом і здійснити подорож в абсолютній темряві (тунель освітлюється тільки через невеликі люки) на величезному човні підземною річкою Стікс, що веде до Мертвого озера.

Ну а якщо Ви справжній мандрівник — і ще не бували на терасі Муз, не піднімалися на Гвинтову гору і не чули рев Левового гроту, обов’язково знайдіть час і приїжджайте в Умань.

17:30 – екскурсія таємничими підземеллями Василіанського монастиря.

20:00 – Відвідування шоу фонтанів «Перлина кохання» у сквері Т.Г.Шевченка в м. Умань. Початок  шоу в 20:00, місця потрібно займати завчасно. Це унікальний комплекс фонтанів на суші і на воді. Основна чаша фонтану на суші із світломузичним шоу та шоу на водному екрані, світло динамічний плаваючий фонтан на Осташівському ставку та три статичні фонтани з світлодинамічною підсвіткою, колір якої не повторюється протягом дня.

 

21:00 – збір групи та виїзд додому.

23:00 – орієнтовний час прибуття в Смілу.

23:30 – орієнтовний час прибуття в Черкаси.

 

Вартість туру: 350 грн/особа

 

У вартість входить: проїзд автобусом, вхідні квитки на територію палацу Шувалових, супровід, страховка.

Додатково оплачуються вхідні квитки: вхідні квитки в підземелля – 20 грн/особа; на територію дендропарку: дорослий – 40 грн/особа, діти – 25 грн/особа. Вартість екскурсії: дорослий — 30 грн/особа, діти — 20 грн/особа.

 

Оставить комментарий