Екскурсія «Шляхами Потоцьких» (м.Умань)

Першою зупинкою під час нашої екскурсії стане м.Тальне. Факультативне відвідування Свято-Петропавлівського храму.

Переїзд до мисливського палацу графа Шувалова. Палац Шувалових за архітектурою нагадує невеликий замок. Його і називають мисливським замком. Складається він із двох частин – житлової та господарської. Та частина, що в часи Шувалових була господарською, зводилась у стилі англійських котеджів. А ось житлова частина мала архітектурні риси ренесансних замків Франції. Подібні споруди, часто значно більших розмірів будували у Європі в ХVII — XVIII століттях. На початку ХХ століття такий замок виглядав дещо декоративно, але зараз відвідувачам так не здається. Хоча відвідувачів у мисливському замку буває небагато. В першу чергу тому, що вже не один рік його закрито на дивну реставрацію. В радянські часи у замку розмістили тальнівський сільськогосподарський технікум. А у підвальному приміщенні було відкрито Музей Хліборобства. Але вже у ХХІ столітті і музей і технікум із будинку виселили. Почалася реставрація будівлі. Переїзд в Умань.

Відвідування дендропарку «Софіївка» м. Умань. Один з найбагатших людей XVIII століття граф Фелікс Потоцький вирішив піднести своїй красуні дружині Софії, гречанці за походженням, більш ніж романтичний дар любові — прекрасний парк в місті Умань. Не чаючи  душі в молодій дружині, Потоцький задумує побудувати парк казкової краси, та такий, щоб була в ньому  частинка Еллади – батьківщини Софії: і Єлисейські поля, і дивні рослини, скульптури — словом, все, що розвіяло б в душі коханої тугу за батьківщиною. В «Софійському» парку все, — мальовничі скелі, галасливі водоспади, фонтани, прохолодні гроти, прекрасні статуї, — зроблено заради кохання жінки неземної краси.

Від входу в парк вглиб його йде головна алея, обсаджена з обох сторін віковими каштанами і тополями. Поряд з алеєю тихо дзюрчить р. Кам’янка. Схили долини р. Кам’янки направлені до групи каменів, які називаються Тарпейські скелі. Згідно з переказами в стародавньому Римі так називали стрімку скелю Капітолійського храму, з якого скидали засуджених на смерть.

Головна алея приводить до павільйону Флори — надзвичайно красивої архітектурної споруди з білою колонадою в доісторичному стилі. У просвітах між колонами відкриваються чарівні краєвиди Нижнього ставу, фонтан «Змія» (18 метрів заввишки). Над нижнім ставком нависає Левкадська скеля. Ну а якщо дивитися на Левкадську скелю з боку, вгадується профіль людини, дуже схожого на самого Потоцького. На ній споруджена площадка — Бельведер, а внизу лежить величезна гранітна брила, названа каменем смерті. Брилу цю передбачалося підняти вище Бельведера, але за переказами під час установки вона обрушилася, покалічивши і назавжди поховавши під собою багатьох кріпаків.

З Тарпейської долини, минувши Громовий грот і грот Венери, можна піднятися до Верхнього ставу, в центрі якого насипаний штучний острів Кохання з Рожевим павільйоном. Тут можна помилуватися Амстердамським шлюзом і здійснити подорож в абсолютній темряві (тунель освітлюється тільки через невеликі люки) на величезному човні підземною річкою Стікс, що веде до Мертвого озера.

Ну а якщо Ви справжній мандрівник — і ще не бували на терасі Муз, не піднімалися на Гвинтову гору і не чули рев Левового гроту, обов’язково знайдіть час і приїжджайте в Умань.

Після прогулянки парком на Вас чекає  екскурсія таємничими підземеллями Василіанського монастиря.

Вартість туру від 235 грн/особа

У вартість входить: проїзд комфортабельним автобусом, супровід від туристичної фірми, страховка.

Додатково оплачуються: вхідні квитки, послуги екскурсовода на території парку.

Поїздки проводяться для організованих груп від 7 осіб.

*Вартість вказана за одну особу при замовленні автобуса на 50 місць, при замовленні меншого автобуса вартість необхідно уточнювати.

Оставить комментарий