Говерла та гуцульські традиції

1 день

Цей тур для сміливих та витривалих! Для тих, хто може зібрати всю силу волі та піднятися на найвищу гору України – Говерлу!

Але спочатку ми познайомимося з регіоном, його традиціями та адаптуємося в горах. Виїжджаємо рано зі Львова та розпочинаємо тур з екскурсії по Івано-Франківську. Прогуляємося брукованими вулицями з парками, театрами, храмами, залишками оборонних конструкцій – більшість споруд були збудовані ще за часів Австро-Угорщини. Щороку в місті проводять фестиваль ковалів, тому в центральній частині багато незвичайних скульптур з металу.

Далі їдемо до музею писанок в Коломиї. Сама будівля музею збудована також у формі писанки. Колекція нараховує понад 10 тисяч експонатів і представляє мистецтво писанкарства з усієї України. Також тут експонуються роботи з Росії, Польщі, Чехії, Румунії, Словаччини.

В другій частині дня навчимося виготовляти традиційний керамічний посуд в Косові, ліжники – в Яворові. Оглянемо хату-гражду та гуцульську церкву в Криворівні; відвідаємо музей “Тіні забутих предків” (присвячений зйомкам однойменного фільму та організований в хаті, в якій жив Сергій Параджанов, проводячи творчу роботу над стрічкою); музей гуцульського побуту та музичних інструментів Романа Кумлика.

Ночуємо в горах, недалеко від пропускного пункту на Говерлу та набираємося сил для сходження!

2 день

Встаємо рано, добряче снідаємо та починаємо рухатися на Говерлу! Описи тут зайві, адже це – шлях до вершини, який потрібно пережити самому! Співаємо, спілкуємося, розглядаємо природу і, як співає Океан Ельзи: “…ми далі йдем веперед!”

Від проекту ми організовуємо 1 відповідального супроводжуючого на 10 осіб. Тому, якщо будуть люди, які не зможуть піднятися на вершину – вони потихеньку спустяться донизу із одним із супроводжуючих. Ночуємо неподалік, п’ємо вечірній чай, ділимося враженнями та масажуємо ноги

3 день

Цього дня ми можемо повернутися до Львова, перепочивши. Якщо ж група не дуже втомлена — поїдемо ще на Буковель, в Яремче та до Скиту Манявського.

На Буковелі знову підіймаємося на гору… але вже на гірськолижному підйомнику, махаючи ніжками та розглядаючи панорами навколо. Яремче – один із перших гірськолижних курортів України. Послухаємо тут легенди про Довбуша, пройшовшись стежкою, названою на його честь, оглянемо будівлі, спооруджені в гуцульському стилі, відвідаємо парк «Карпати в мініатюрі» та зможемо придбати сувеніри на гуцульському ринку.

Скит Манявський – один із найстаріших монастирів України. Згідно з легендою, монастир був заснований монахами Києво-Печерського монастиря у 13 ст. Першопочатково це місце населяли монахи-відлюдники, тому його деколи називають «Карпатським Афоном». Князі приходили сюди за благословенням, а в 17 ст. декілька сотень інших монастирів підпорядковувалися Манявському. Зараз община підпорядкована київському патріархату, а будівлі мають виразний оборонний вигляд.

Повертаємося до Львова: співаємо, граємо в ігри, ділимося враженнями, дрімаємо.

Проживання

Розміщення у хостелах чи готелях по 3-8 осіб. Точне місце проживання узгоджується після бронювання туру та залежить від вільних на обрані дати закладів розміщення та кількості туристів.

Харчування

Кількість прийомів харчування узгоджується додатково. Ми можемо включити комплексне харчування в закладах по маршруту, домовитися про індивідуальне харчування в їдальнях (де є така можливість) чи самостійну організацію (їжа з собою чи купівля в магазинах).

При замовленні туру, в якому 3-й день включає лише повернення до Львова:

10-14 осіб:  1890 грн/особа + 1 супроводжуючий безкоштовно;

15-20 осіб: 1650 грн/особа + 2 супроводжуючих безкоштовно.

 

При замовленні туру, в якому 3-й день включає екскурсійну програму:

10-14 осіб:  2050 грн/особа + 1 супроводжуючий безкоштовно;

15-20 осіб: 1680 грн/особа + 1 супроводжуючий безкоштовно.

 

У ВАРТІСТЬ ВХОДИТЬ:
 • – проживання (2 ночі по 3-8 осіб)
 • – проїзд туристичним автобусом
 • – супровід гідом протягом всього туру
 • – допомога супроводжуючих під час підйому на Говерлу (1 суроводжуючий на 10 дітей)
 • – екскурсії за програмою
 • – страхування групи на час подорожі

ДОДАТКОВО ОПЛАЧУЄТЬСЯ:

 • — музей писанок в Коломиї: школярі – 10 грн, дорослі 25 грн;
 • — хата-музей кінофільму “Тіні забутих предків”: школярі – 10 грн, дорослі – 20 грн;
 • — музей “Гуцульська Гражда”: школярі – 10 грн, дорослі – 20 грн;
 • — музей гуцульського побуту та музичних інструментів Романа Кумлика: школярі – 20 грн, дорослі – 25 грн;
 • — майстер-клас з виготовлення ліжників: школярі та дорослі – 20 грн;
 • — майстер-клас з виготовлення керамічних виробів: школярі та дорослі – 40 грн;
 • — гора Говерла (рекреаційний збір): школярі – 10 грн, дорослі – 20 грн;
 • — стежка Довбуша: школярі – 10 грн, дорослі – 20 грн;
 • — міні-парк “Карпати в мініатюрі”: школярі – 20 грн, дорослі – 30 грн;
 • — катання на гірськолижному підйомнику (в дві сторони): школярі до 12 років включно – 75 грн, дорослі – 105 грн;
 • — комплексне харчування (2 сніданки, 2 обіди, 2 вечері): 370 грн/особа;
 • — ж/д квитки 260-300 грн/особа.

**актуальні ціни ми уточнюємо в період 2 тижнів до дат туру та повідомляємо Вам сумарну вартість; вони можуть бути змінені, залежно від внутрішніх рішень закладів.