Маловничі каньйони Черкащини

Кам’янка — Корсунь-Шевченківський — с.Буки

Чудом природи Черкащини, зі своїми загадками й незвіданими таємницями є Тясминський каньйон, що в Кам’янці: застигла краса скель, льодовикових мохів та дерев. З’явився він у результаті геолого-тектонічних процесів, які виштовхнули на поверхню землі гранітні породи. Якщо уявою перенестись в найстародавнішу епоху історії Землі 2 млрд. років тому, то перед очима постає незвична картина природи нашого краю. Правобережну територію тоді вкривали височенні складчасті гори.

kamyanka

Переїзд до м.Корсунь-Шевченківський, в край мужності та слави. Корсунь-Шевченківський одне з найдавніших міст України. Ще у 1032 році князь Ярослав Мудрий заснував місто фортецю Корсунь, яке стало могутнім фортпостом на шляху кочівників, а Рось — природною перешкодою. У ХІ-ХІІ ст. місто було надзвичайно важливим оборонним центром. З Корсунем пов’язані перемоги українського народу у національно-визвольній війні середини ХVІІ ст. та гайдамацьке повстання Коліївщина. 

Екскурсія по палацовому комплексу (колишній маєток Лопухіних — Демидових, який в 1858 році був визнаний одним з найбагатших в Європі.) На сьогоднішній день збережено 10 з 13 будівель палацового ансамблю. Прогулянка по Корсунь-Шевченківському каньйону, водоспад, «чортів місток»…

614

Переїзд до села Буки. В народі Буцький каньйон називають «маленькою Швейцарією». 

На скелястих берегах річки Гірський Тікич розкинулось селище Буки, що виникло в першій половині ХVІ століття. Назва його походить від від того, що тут колись росли букові дерева. Відомі Буки ще й тим, що саме тут була збудована перша в Україні  гідроелектростанція.  Селище розташоване неначе в горах, а в їх підніжжі протікає мальовнича річка. Відразу ж за водоспадом природа створила Буцький каньйон, розташований на 800 м нижче греблі колишньої Буцької ГЕС, що являє собою оригінальний скелястий берег з виступами старого граніту, висотою близько 30 м. Довжина каньйону 2,5 км, ширина — 80 м. Площа, що підлягає природоохоронним заходам — 80 га.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA