Палаци та садиби Черкащини

с. Мошни –м. Корсунь-Шевченківський – м. Тальне –  с. Леськове

Унікальне поєднання сучасності і минулого, реальності і легенди створюють численні історико-культурні пам’ятки на тлі чарівної природи. Ви маєте можливість познайомитись з сучасним життям замків, які розташовані на території  нашого краю.

с.Мошни:

*Спасо-Преображенська церква збудована у стилі романтизму з елементами тюдоровської готики за проектом відомого архітектора Одеси Джорджо Торічеллі у 1843 р. Цей храм є унікальним і неповторним, не подібний на жоден існуючий в Україні.

* Католицький костьол ХІХ ст.,  — культова споруда зведена за кошти вдови російського графа Є.Воронцової.

* Земська лікарня архітектора Городецького. На сьогоднішній день зберігся тільки один корпус, який декорований колоритним різьбленням і безліччю елементів, що підкреслюють інтер`єр будівлі. У садибі були десятимісні палати, приймальне відділення, кабінет лікаря, відділення аптеки і кухня.

56702069

м.Корсунь-Шевченківський:

* Садиба князів Лопухіних вважалася однією з найбагатших у Європі, оточена ландшафтним парком загальною площею 97га, що розташований на кількох островах. У 1782 р. архітектор Жан-Анрі Мюнц заклав його за зразком англійського ландшафтного парку. У 1782-1783 р. біля палацу звели одноповерховий флігель, до якого у XІX ст. добудували ще два поверхи. Нині на третьому поверсі розташована картинна галерея. До ансамблю також належить в’їзна брама, яку звели в 30-тих роках XІX ст. як оборонну споруду французького типу. Потім до неї прибудували одноповерховий корпус, що мав господарське призначення і стайню-каретну, а пізніше звели одноповерховий цегляний манеж. У 30-40–х роках до палацового ансамблю прибудували дерев’яний швейцарський будинок.

kors

м.Тальне:

* Мисливський замок Шувалових, збудований він у стилі французького ренесансу голландським архітектором А.Клеменсеном. Ця оригінальна будівля за архітектурою нагадує невеликий замок, складається з двох частин: житлової і господарської. Одна частина замку, яка у часи Шувалових була господарською, будувалася як англійський котедж. Інша житлова частина славилася архітектурними рисами французьких замків: такі споруди, але значно більших розмірів, будувалися у Європі у XVІІ – XVІІІ ст. Палац має три башти, одна з яких напівбашта, з балконом, яка прикрашена гербом роду Шувалових.

* Костьол Св.Анни у Тальному споруджений в 1702 р сім’єю Потоцьких, яка володіла містом в XVIII-XIX ст. За радянської влади костел був закритий, будівля використовувалася для господарських потреб. У 1992 р святиня повернута католицькій громаді міста, відреставрована під керівництвом художника Кулагіна.

* Будинок управляючого, який колись належав управляючому маєтком Шувалових, частина будівлі прикрашена розкішним бароковим декором, а його вхід прикрашають леви. У лівій частині споруди, яка вирізняється напівколонами, барельєфами та високим фронтоном, розміщена редакція місцевої газети «Колос».

talne

с.Леськове

*замок магната Тадеуша Дахновського. Садиба Даховських є архітектурно-ландшафтною пам’яткою обласного значення. Творцями цього маєтку є 4 покоління польських поміщиків Даховських, які володіли Леськовим і навколишніми селами з 1770-х років до 1917 року.
 Примітка!!!! У нинішній час територія садиби Даховських знаходиться під охороною, на території воєнної бази. Щоб потрапити туди, необхідний спеціальний дозвіл.
36_main

**Програма може бути змінена чи доповнена за побажаннями групи.