Подорож в минуле

Канів — Трахтемирів

*Місто Канів в усьому світі пов’язене насамперед з пам’яттю про великого українського поета, художника, мислителя Тараса Шевченка, з його могилою на Чернечій горі та літературно-меморіальним музеєм, крім того є чимало й інших пам’ятних дат та сторінок, а також цікавих пам’яток старовини. Під час екскурсії ми відвідаємо Тарасову гору,  музей Шевченка, побуваємо в хаті Ябловського, який доглядав та охороняв могилу поета. Також оглянемо Мар’їну гору, на якій похований Біляшевський  — видатний учений, організатор музейної справи в Україні. В місті відвідаємо музей народного декоративного мистецтва,  оглянемо собор Св.Георгія (Успіння Богородиці 1147 р.) та побуваємо на могилі А.Гайдара, який загинув під час війни під Каневом.

scevchenko18

*Є в Україні місця, які мають особливе сакральне значення, де фізично можна відчути подих минулих епох і поколінь, зв’язок із космосом, прийдешнім світом. Одним із таких місць є Трахтемирів.

Археологічні знахідки свідчать, що ця територіїя була заселена здавна. Під час екскурсії ми оглянемо вали скіфського городища VII — VI cт. до н.е.- центру об’єднання скіфських племен на території сучасної Канівщини. Розташований на важливій переправі через Дніпро — Трахтимирівському броді, Трахтимирів завжди був важливим торговим  та військовим осередком. Але справжній розквіт Трахтемирова пов’язують із зародженням і розвитком козацтва, і для нас Трахтемирів перш за все — перша козацька столиця XVI — XVII ст.  В 1578 р. королівським універсалом Стефана Баторія були сформовані два полки реєстрових козаків на державному утриманні, а Трахтемирів переданий у володіння козакам як столиця. 

В Трахтемирові існував знаменитий козацький монастир і шпиталь для поранених,  хворих і немічних козаків, багато з яких доживали тут свого віку і були поховані на трахтемирівському козацькому цвинтарі, де ми побуваємо.

27630284

По смерті Богдана Хмельницького Трахтемирів починає занепадати. У 1662-1665 рр. був знищений козацький монастир. Спроби відновити колишнє значення Трахтемирова не увінчались успіхом. Трахтемирів  поступово перетворювався на село.  Але останню крапку в його історії поставила радянська доба — під час створення Канівського водосховища село потрапило в зону затоплення й було виселене, а на його території створений державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів». Трахтемирівський заповідник є унікальним природним і археологічним об’єктом в Україні, де в нерозривній єдності спвіснують пам’ятки історії, геології, археології і природи, ознайомитись з якими ми Вас і запрошуємо.

ozertso