Скарби Лопухіних

Ця екскурсія дає можливість познайомитися з районним центром Черкаської області України – містом Корсунь-Шевченківським, який розташований на місці давньої слов’янської фортеці ХІ століття. Саме тут війська Богдана Хмельницького розбили сильну Польську армію, здобувши одну із знакових перемог Визвольної війни українського народу.

В кінці XVIII століття в місті будується палацовий комплекс, який зараз є головною визначною пам’яткою. В ньому розміщується кілька музеїв:  краєзнавчо-історичний, експозиція якого розповідає про історію міста і краю; музей Корсунь-Шевченківської битви, в якому можна дізнатися про одну з найбільших битв на території України під час Другої Світової війни; картинна галерея з роботами українських майстрів.

Палацовий комплекс, зведений з використанням різних архітектурних стилів, оточений прекрасним ландшафтним парком. Парк мальовничо розташувався на трьох островах річки Рось, яка протікає через місто. Саме переїжджаючи через міст над р. Рось, згідно з легендою, перекинулася карета княгині Ольги Лопухіної-Демидової. А скарби, які були в кареті, ніхто досі так і не знайшов.