Екскурсія до військово-патріотичного музею на х. Шампань

Військовий музей «Шампань», створений ентузіастом, любителем історії і патріотом України Олегом Бойком…

На сьогодні колекція зброї і військової амуніції в музеї налічує декілька тисяч експонатів – від зброї скіфів і давніх русичів та козаків – до зброї двох світових воєн (серед цієї зброї є й така, якої у світі збереглися буквально одиниці) та сучасної «гібридної» війни, яка точиться на сході України. Експонатами військової техніки переповнений і двір музею. Найоригінальніший тут – «Мессершміт» зі знаменитої ескадрильї «бубнових асів», збитий у небі на Черкащиною. Фюзеляж збережений на дві третини, решта – майстерно відновлена, разом із камуфльованою окраскою, зображенням зеленого серця і порваної карти бубнового туза. От тільки замість напису «Матільда», який був на літаку, тепер красується напис «На Москву!»…

В окремій залі вишикувані манекени в автентичних мундирах ворожих армій, які у різні часи приходили з війною на українську землю. Недалеко один від одного в цій залі стоїть манекен білогвардійця з нашивкою на рукаві у кольорах «георгіївської стрічки», манекен російського вояки із союзної Гітлеру так званої РОА Власова з такою ж «колорадкою»-нашивкою на рукаві і зі свастикою над нагрудною кишенею. А в іншому кутку зали – ще один манекен з «колорадкою», вже в мундирі «ополчєнца» вигаданої сучасним Кремлем Новоросії… Олег Бойко, посміхаючись, нагадує: доля всіх трьох, хто носив ці «колорадки» у різні часи і зазіхав на волю української землі – однакова. Вони лягли в цю землю – так само як і «зелений чоловічок», чий мундир теж опинився у музеї разом із позолоченим «Командірскім» годинником з російським триколором на циферблаті після того, як його господар, що не носив жодних розпізнавальних знаків, поліг на чужій йому землі не як офіцер сусідньої держави, яка колись називала себе «братньою», а як звичайний бандит – бо власна держава присутність таких на українському Донбасі не визнає…

У цій же залі, неподалік від експозиції, присвяченої УПА – трофейні знамена, захоплені у росіян і їхніх прислужників на Донбасі – вони у залі розташовані на рівні плінтуса. Вгорі ж – українські прапори. На одному з них, привезеному з Широкіного – веселий і водночас грізний напис від сучасних українських бійців: «Кожен може образити бандерівця – не кожен встигне вибачитися…»

Вартість туру на одну особу від 175 грн/особа

У вартість входить: проїзд автобусом, страховка, оформлення документів, супровід від тур. фірми

Додатково оплачуються: вхідні квитки 20 грн/дорослий, 15 грн/дитячий, послуги ескурсовода 200 грн. для групи до 30 осіб, катання на БТР  15 хв. – 1200 грн/12 осіб, перевдягання в костюми – 50 грн/особа, послуги тиру – 10-40 грн/постріл.

Поїздки проводяться для організованих груп від 7 осіб.

*Вартість вказана за одну особу при замовленні автобуса на 50 місць, при замовленні меншого автобуса вартість необхідно уточнювати.

Залишити відгук