Голосіївський парк ім. М. Рильського

Голосіївський парк – чудове місце, яке є доказом колишньої природньої первозданності. Територія парку – це частина залишку природнього лісу, який раніше оточував Київ. Парк знаходиться у південній частині столиці у Голосіївському районі вздовж проспекту Сорокаріччя Жовтня. Голосіївський парк – один із найбільших та найстаріших у Києві

Особливості місця:

Основною композицією Голосіївського парку, який було закладено у 1957 році, а згодом оголошено пам’яткою садово-паркового мистецтва, є каскад із чотирьох ставків площею біля 6 гектарів. Цей каскад ставків є окрасою природного парку, він розміщений уздовж долини струмка Оріхуватка, або, як ще називають, – Горіхуватка.

Площа Голосіївського парку складає понад 4520 гектарів та підпорядковується Міністерству охорони навколишнього природного середовища України. Хоча офіційно парк займає лише 140 гектарів, з часом він злився з лісом, тому й отримуємо такі масштаби. Цікаво, що за історичними свідченнями, ліс у районі Голосієво було закладено архімандритом Києво-Печерської лаври Петром Могилою у 1631 році.

Біля центрального входу до парку відкрито пам’ятник Максиму Рильському, на честь якого і названо парк. У творчому доробку цього поета є цікава збірка під назвою «Голосіївська осінь». Також у парку відкрито Літературно-меморіальний музей М. Рильського. У цьому домі Рильський прожив більше десяти років.

У Голосіївському парку розташовані окремі ландшафтні секції. Так, зокрема, між головним входом і павільйоном Молодіжний влаштована ділянка регулярного стилю – тут ростуть різноманітні види грабу, верби, ялини, тополі пірамідальної. Основним типом насаджень Голосіївского парку є Грабова діброва.

Голосіївський парк часто для вірян асоціюється із Голосіївським пустирем – сюди їдуть паломники з усього світу. Тут похована матушка Аліпія, яка мала можливості зцілювати молитвами.

Голосіївський парк – цікаве та багатогранне місце. Варто зазначити, що у процесі оформлення Голосіївського парку архітектори намагалися максимально зберегти природність лісових ландшафтів. У парку встановлені багатоярусні живоплоти, що чудово доповнюють картину лісу. Сьогодні у Голосіївському парку багато охочих відпочити, сім’ї тут часто влаштовують пікніки, а для мандрівників – це приклад унікального природного парку в його первозданності.

Наші поради:

Біля першого (нижнього) ставка у каскаді ставків Голосіївського парку влаштовано дитячі атракціони, літній майданчик для спортивних ігор, а також розміщені кафе й ресторани. На березі четвертого ставка, який є найбільшим у парку, відкрито прокат катамаранів.

У центрі Голосіївського парку розташована танцювальний майданчик для вечірок та шахові павільйони.

Також цікавим у парку є, так званий, Зелений театр (невеликий майданчик, який оточено лавками). Він розташований ліворуч від центрального входу.

Залишити відгук