Київський планетарій

Київський планетарій один з найбільших планетаріїв СНД, він був заснований 1 січня 1952 року у приміщенні костелу Св. Олександра. Засновником є ​​Сергій Костянтинович Всехсвятський – вчений-астроном.

У 1987 році планетарій переїхав в нову будівлю на розі Фізкультурної та Червоноармійській (Великій Васильківській) вулиці, і працює там, до цього дня. У новій будівлі був встановлений апарат «Великий Цейс IV», що дозволяє демонструвати 6500 зірок Північної і Південної півкуль. У залі налічується 320 місць, а також встановлені мультимедійні проектори, що дозволяють організувати цікаві подорожі по галактиках, симітіровав запуск космічного корабля. Звичайно, велика частина апаратури планетарію застаріла через брак достатнього фінансування, однак відвідувачів з кожним днем ​​все більше.

Купивши квиток на сеанс в планетарій, сідаємо зручніше. На програмі сеансу ми будемо слухати науково-популярну лекцію, також дивитися літературно-мистецькі програми про астрономію і космонавтику, які будуть супроводжуватися спецефектами і демонстрацією зоряного неба, сонячних і місячних затемнень, комет, метеорних дощів та т. д.

Ми раді розповісти вам про друге дихання Київського Планетарію – щойно відремонтоване приміщення планетарію зі стильним дизайном та сучасним обладнанням. Влітку 2016 року в Київському планетарії була встановлена найновіша цифрова проекційна система, яка дозволяє дивитись повнокупольні лекції та фільми на одному з найбільших в Європі сферичному екрані. Яскраве зображення високої роздільної здатності на куполі формується завдяки 12 потужним проекторам. З новою сучасною системою Київський планетарій стає місцем дослідження не тільки космосу. Ми покажемо вам захопливий світ природи, будемо досліджувати людський організм та зазирнемо в майбутнє.

Оновлений Київський Планетарій не має аналогів серед планетаріїв та сферичних кінотеатрів України та більшості країн світу.

 

Залишити відгук